Články

Od montovny k mozkovně

Čtvrtek 14. března přinesl našim studentům ekonomicky zaměřenou přednášku.


Naši školu navštívila paní Danuše Nerudová, česká ekonomka, vysokoškolská profesorka a bývalá kandidátka na prezidentku ČR. Připravila si pro nás přednášku s názvem Od montovny k mozkovně, ve které především porovnávala českou ekonomiku s těmi ostatními evropskými.  Mluvila o příčinách toho, proč je česká ekonomika stále pouze průměrná. V souvislosti s tím nastínila žádoucí budoucí vývoj školství a zmínila nutnost celoživotního vzdělávání. V prezentaci vysvětlovala, že technika se vyvíjí čím dál rychleji, ale školství ne – podoba tříd a forma výuky zůstávají v mnoha školách pořád stejné. Promítla nám i fotku, jak by mohly třídy v budoucnu vypadat.

Po přednášce byl prostor pro dotazy a diskusi. Na otázku, co si paní Nerudová myslí o známkování, odpověděla, že by ho zrušila, protože známka neodpovídá hodnotě žáka.  Na dotaz, co v minulosti považuje za nejvýznamnější pro vývoj naší ekonomiky, odpověděla, že nepřijetí eura. Dle jejího názoru jsme měli přijmout euro hned, když jsme splňovali všechny podmínky. Další otázky se týkaly greendealu, možných dopadů negativní situace firmy Liberty na nezaměstnanost v ČR a také způsobů, jak mladé lidi motivovat k vysokoškolskému studiu. Přednáška byla velice zajímavá a poučná. Nakonec paní profesorka pochválila naše studenty za jejich komunikativnost a zdvořilost a učitele, že je k tomu vedou.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.