Články

Odvezli si zážitky i osobní vítězství

„Čímkoli jsi, buď v tom nejlepší!“ řekl Abraham Lincoln, 16. americký prezident.


Tato slova potvrdili naši studenti, kteří se zúčastnili 31. ročníku MČR ve zpracování textů, které se letos konalo ve dnech 25.–26. března 2024 na OA v Neveklově. Město Neveklov je sice malé a čítá asi 2 000 obyvatel, ale je mu už přes 460 let. A nachází se zde moderní budova, kde sídlí Obchodní akademie, která letos pořádala ve spolupráci s Interinfem ČR soutěž ve zpracování textů, a to v těchto disciplínách – opis textu, korektura textu, wordprocessing, audiotranscription (zachycení mluveného slova na PC vlastní rychlostí) a záznam mluveného slova (zachycení diktátu se zvyšující se rychlostí). Soutěžící museli projít krajským kolem a být nominováni do kola celostátního. To se podařilo i našim žákům.

Svoji poslední soutěž si mohli užít žáci ze třídy 4. B, Leona Chmelová a Jan Hanuš. Po celou dobu studia se účastnili různých klání v této oblasti. Letos se jim podařilo postoupit v opisu textu a korektuře textu. S radostí lze říci, že výkony, které předvedli, jsou nádherné. A protože jsou spolužáci, tak i ve výsledkové listině drželi spolu. V disciplíně opis textu, kdy žák po dobu deseti minut opisuje text z papírové předlohy a sráží se za chybu 50 úhozů, se Leona umístila na 9. místě s výkonem 391 čistých úhozů za minutu a Honza na 13. místě s výkonem 373 úhozů za minutu. Ve druhé disciplíně (korektura textu) si lépe vedl Honza, který udělal 113 korektur za deset minut a obsadil 15. místo. Leona s počtem 112 korektur byla jen o stupínek níže.

V disciplíně korektura textu také soutěžila žákyně ze 3. C, a to Kristýna Ponížilová, která svým výkonem 98 korektur ukořistila 19. místo.

Této soutěže se také mohla zúčastnit i žákyně prvního ročníku Aneta Jurygáčková (1. A), která také bojovala ve dvou disciplínách. Křest ohněm se vydařil. Aneta udělala 96 korektur a umístila se na krásném 22. místě. V opisu textu si vypsala svůj nejlepší výkon, a to 238 úhozů za minutu. Její klid a rozvahu při jednotlivých disciplínách lze jen doporučit i ostatním.

Druhý den se soutěžící vydali za poznáním do Retroautomuzea ve středočeských Strnadicích, kde si mohli prohlédnout automobily z období let 1948–1989.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Maturantům hodně štěstí při ukončování jejich studia a s mladšími účastníky se určitě brzo potkáme na dalších soutěžích, které se budou konat v Přerově či Ostravě.

 

     

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.