Články

Soutěž Má dáti – Dal 2024

Ve dnech 21.–22. března 2024 proběhlo ve Znojmě celostátní finále 17. ročníku soutěže v účetnictví.


Soutěž se tradičně konala dvoukolovým systémem. Lednového on-line semifinále se zúčastnilo 380 studentů 4. ročníku z 87 středních škol, převážně obchodních akademií.  Naši školu reprezentovaly Klára Eliášová, Leona Chmelová, Michaela Manová, Adéla Slavická a Kristýna Stuchlíková. Do finále postoupily Michaela Manová (4. A) a Kristýna Stuchlíková (4. C). 

Finále probíhalo ve dvou dnech. První den psali účastníci tříhodinový písemný test, který zahrnoval především účetní případy z jednotlivých účetních agend a teoretickou část. Druhý den je pak čekal elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek.

V náročné konkurenci 106 soutěžících se Kristýna Stuchlíková umístila na 31. místě a Michaela Manová na 44. místě. V týmové soutěži se naše škola umístila na 15. místě z celkových 54 škol. I když se naše studentky neumístily na nejvyšších příčkách, jejich výsledky v celostátní soutěži vypovídají o výborných znalostech účetnictví a na jejich základě obě získaly malý certifikát účetního.

Děkujeme za reprezentaci naší školy!

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.