Články

Exkurze do firmy s oceněním Zaměstnavatel roku 2023

V pondělí 25. března 2024 navštívily třídy 1. B a 1. D sídlo společnosti CONTINENTAL Barum s. r. o.


S očekáváním jsme všichni vstupovali do haly firmy a těšili se na nové zážitky. Měli jsme v hlavě hromadu dotazů týkajících se výroby, logistiky, vztahu firmy k zaměstnancům – byli jsme zvědaví na benefity, které mohou využívat apod.

Během prohlídky nás také velmi zaujal nový automatický sklad pneumatik, který se díky své výšce 43 metrů, což je přibližně výška Sochy svobody v New Yorku, stává novou dominantou Otrokovic. Kapacita tohoto skladu je přibližně 1 milion pneumatik.

Exkurze byla pro nás velice zajímavá. Viděli jsme, jak probíhá proměna surovin a materiálu ve finální produkt, jak důležitou funkci plní automatizace výroby a skladování. Díky své zvědavosti jsme zjistili i mnoho dalších zajímavých faktů o firmě. Lidé tady byli velice milí a rádi zodpověděli všechny naše dotazy. Díky této exkurzi jsme si porovnali první teoretické poznatky z ekonomiky se situací v reálné výrobě. 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.