Články

Exkurze s vůní medu a motorového oleje

První letošní exkurzi do závodu Hyundai v Nošovicích a Marlenky ve Frýdku-Místku podnikla třída 3. D.


Slunné úterý 26. 3. jsme strávili ve dvou prestižních firmách na severu Moravy. Společnost Hyundai patří k největším zaměstnavatelům v celé České republice. Firma Marlenka je jednou z tradičních značek na českém trhu.

Brzké ranní vstávání se vyplatilo, v krásných areálech rozlehlého automobilového závodu jsme se dozvěděli, jak se taková auta vyrábějí, jak se úspěšná firma stará o své zaměstnance a jakou dobu jí trvalo, než se z ní stala úspěšná, světoznámá firma. Taky jsme v praxi viděli např. způsob zásobování Just In Time a další činnosti, se kterými jsme se doposud seznámili jen v teorii.

Po prohlédnutí výroby automobilů jsme se přesunuli do nedalekého Frýdku-Místku, kde jsme nahlédli pod pokličku firmě Marlenka. V areálu nás přivítala krásná, sladká, medová vůně chutných výrobků. Dozvěděli jsme se, jak byla firma založena a proč byla pojmenována právě Marlenka. K vyprávění o této společnosti jsme dostali na ochutnání vzorky výborných zákusků, které se v Marlence vyrábějí. Ochutnali jsme taky výtečnou kávu a pro plnoleté žáky byl k ochutnání také koňak. Poté jsme se byli podívat na samotnou výrobu sladkých potěšení. Po prohlídce výroby jsme si nakoupili výrobky přímo ve firemní prodejně.

Několik zajímavostí z exkurze:

  • továrna Hyundai vyrobí za hodinu až 66 aut
  • roční produkce přesahuje 300 tisíc vozů
  • vozy se exportují do více než 70 zemí světa
  • více než 95 % zaměstnanců jsou Češi
  • v kantýně Hyundai se podávají i korejské obědy
  • výroba jednoho dortu v Marlence trvá 17,5 minuty
  • z výrobní linky sjede za den 24 tisíc sladkostí

I ostatní třídy třetího ročníku budou mít možnost zažít tuto exkurzi. Věříme, že naši spolužáci si exkurzi užijí stejně jako my.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.