Články

Audaces fortuna iuvat (Simonides) – Odvážnému štěstí přeje

Překročit svoje pohodlí a zdolat překážku se rozhodli žáci, kteří se přihlásili ke státním zkouškám, a to ke státní zkoušce z psaní na klávesnici a státní zkoušce ze pracování textu.


Prokázali a zúročili své vědomosti a znalosti z předmětů písemná a elektronická komunikace, informační technologie i jazyk český. Celkem se přihlásilo 35 žáků ke státní zkoušce ze zpracování textu a 10 žáků ke státní zkoušce z psaní na klávesnici. Někteří se nebáli v jednom dnu vykonat obě zkoušky. A už první informace od zkušebního komisaře byly velmi pozitivní. Nyní se tedy určitě už všichni těší, až dostanou vysvědčení o vykonání státní zkoušky. 

Státní zkouška z psaní na klávesnici se skládá z desetiminutového opisu, vytvoření tabulky a napsání dopisu. Státní zkouška ze zpracování textu má tři části – korektura, jazyk český a opis. O regulérnost u státních zkoušek se postaral komisař Mgr. Robert Sigmund.

A ještě jedno moudro na konec. Usilovná práce nad vším vítězí (Vergilius).

Už se těšíme na všechny zájemce, kteří se přihlásí v příštím roce.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.