Články

Máte rádi stříbro? My ANO!

Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu, řekl Henry Ford.


Po celý školní rok probíhají jednotlivá kola celostátní soutěže v psaní na PC pro žáky základních a středních škol. Každé kolo se koná na jiné škole a je určeno pro různé věkové kategorie. Dne 17. dubna 2024 se na soutěž mohli vydat žáci, kteří studují maximálně ve 3. ročníku.

Tentokrát jsme se nemuseli vydat daleko. Stačilo najít správný vlakový spoj a vystoupit v Přerově. Tady už nás čekali na Obchodní akademii. Nedorazili jsme jen my, ale i žáci z jiných škol. Náš tým ve složení Veronika Beňová (3. C), Hana Patinková (3. A), Lucie Hradilová (1. D), Jakub Zástěra (2. B), Daniel Rada a Dominik Bak (2. C) musel podat co nejlepší výkon, aby získal cenu.

V čem jsme museli zabojovat? Úkolem bylo napsat 3 desetiminutové opisy s různou penalizací (10, 50, 100).

Nejlépe si vedl Daniel Rada, který obsadil v kombinaci 7. místo. Všechny jeho výkony přesahovaly hranici 300 čistých úhozů za minutu. Na 11. místě se umístila Veronika Beňová. Hbité prsty Jakubovi Zástěrovi vypsaly 13. místo, hned o příčku níže skončila Hana Patinková. Velkou pochvalu si zaslouží Lucie Hradilová, která je žákyní 1. ročníku. Byla to její první soutěž, kde prokázala, že má nejen pevné nervy, ale i hbité prsty. Ve všech opisech se jí podařilo napsat přes 270 čistých úhozů za minutu.

Naši žáci splnili slova Henryho Forda. Byli připraveni. Na konci soutěžního klání se mohli těšit z krásného 2. místa v soutěži družstev. Celkem soutěžilo 33 žáků z 11 škol.

Žákům blahopřejeme a jsme moc rádi, že tak vzorně reprezentují školu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.