Články

Hlavní město v jarním

Jeden páteční den jsme se konečně dočkali! Seděli jsme ve vlaku už v 5:30 hod. a plni očekávání jsme rozbalovali svačiny v kupé.


Cíl naší cesty byl jasný, poprvé naše oči uvidí, kde se rozhoduje o inflaci, kde se řeší stabilita ekonomiky, tedy Českou národní banku. 

Třídní učitelka paní Holíková nám dala další možnosti, jak doplnit náš den v Praze, a my jsme se jednomyslně dohodli, že navštívíme také Národní muzeum. Náladu všem pozvedlo nádherné počasí, a proto „fotka u koně“ musela být! Pak už jsme se ponořili do obdivování budovy Národního muzea a vyšlápli jsme si až na její samotný vršek – do kupole. Výhledy na Václavské náměstí a okolí byly famózní.

Po krátké obědové pauze už nás čekala velmi empatická průvodkyně v ČNB. Vyzkoušeli jsme si vlastními silami, jak je těžké udržet správnou míru inflace, Elen musela totiž tuto cestu vyšlapat na kole. Také jsme zasedli jako členové bankovní rady a zkusili si tak představit, jaké pracovní nasazení a píle nás čeká, chceme-li tuto pozici jednou zastávat my, studenti 2. B z Obchodní akademie Zlín. Na závěr naší exkurze v České národní bance nám byla položena těžká otázka. Zda souhlasíme, či nikoli se zavedením eura jako platebního prostředku v naší zemi. Po zbytek dne jsme tedy diskutovali mimo jiné i na toto téma, a to při procházce historickým centrem města, odkud jsme se pak odebrali na zpáteční cestu vlakem. Jak my říkáme, i cesta je cíl, takže nám vůbec nevadilo, že Praha není „za rohem“. V kupé jsme upevnili i kamarádské vztahy a s paní učitelkou někteří hráli hru Město, jméno, věc, rostlina, zvíře a hodně jsme se nasmáli. Cesta zpět utekla rychleji, než jsme si přáli, a na víkend jsme se rozcházeli příjemně unaveni.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.