Články

I použité plasty mohou být užitečné

Stačí s nimi vhodně naložit.


O tom se přesvědčili žáci třídy 1. C na exkurzi ve zlínské firmě SPUR, a. s. Jde o plastikářskou firmu s dlouholetou tradicí, která k výrobě využívá především recykláty. Z těch vyrábí např. lišty kuchyňských linek nebo plastové podložky proti poškrábání podlah, které jsou nabízeny švédskou nábytkářskou firmou IKEA. Ta je jedním z hlavních odběratelů této akciové společnosti. Vlastníte-li tedy podlahovou podložku zakoupenou v IKEA, byla určitě vyrobena ve Zlíně.

Žáci nahlédli přímo do výroby, kde viděli provoz, obsluhu strojů a výrobu zautomatizovanou pomocí robotů. Podívali se také do domku, který se zde vyrábí za účelem poskytování pomoci lidem, kteří se ocitli v nouzi kvůli přírodním katastrofám, válce a podobně. Dozvěděli se o užitečnosti třídění plastů a jejich následné recyklaci.  A nejen to, zazněl i odborný názor, že plasty nejsou takovým zlem, za které jsou považovány, pokud se s nimi vhodně nakládá a správně se využijí.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.