Články

Říci – Končím! není tak těžké; mnohem těžší je říci – Zkusím to! – Wright

Tímto heslem se řídili žáci, kteří si v rámci tradiční mezinárodní soutěže v psaní na PC Intersteno 2024 vyzkoušeli, jak se píše v různých jazycích.


Mohli si vybrat z 16 cizích jazyků a prokázat tak své schopnosti nejenom v psaní na počítači v českém jazyce. 

Do soutěže, která je rozdělena do několika věkových kategorií, se přihlásilo 24 žáků naší školy. V kategorii 13–16 let soutěžilo celkem 246 písařů a nás v této skupině reprezentovaly dvě žákyně, Aneta Jurygáčková a Anna Búbelová z 1. A. Aneta se umístila na 35. místě ve vícejazyčné kategorii a Anička si vybojovala 41. místo. Každá zvládla napsat text v pěti jazycích.

Do kategorie 17–20 let, které se zúčastnilo 719 soutěžících z celého světa, se přihlásilo 22 žáků. Pozornost si zaslouží výkon Tomáše Hošpese (3. B), který zdolal 15 desetiminutových opisů a vybojoval si 23. místo ve vícejazyčné kategorii. Jakub Rychter (2. A) si vyzkoušel 9 cizích jazyků a umístil se na 57. místě ve vícejazyčné kategorii. I ostatní žáci podali velmi pěkné výkony. Mezi nejmladší v této kategorii patřili dva žáci z prvního ročníku, Lucie Hradilová (1. D) a Michal Fošnár (1. A), kteří si vedli velmi dobře a nebáli se vyzkoušet více jazyků.

Soutěžící za účast obdrží certifikát. Výkony všech žáků jsou uvedeny v tabulce.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.