Články

Naše „chicas checas“ díky Erasmu pracují ve Španělsku

Jako každoročně vyjeli naši studenti 3. ročníku na praxi do zahraničí. Své dojmy a zážitky popisuje šestice dívek (chicas), které tráví měsíc na jihu Španělska v Málaze.


 

Dorota (3. B) a Nela (3. D)

První dojmy 

Zpočátku jsme byly velmi nervózní a zároveň nadšené, že jsme dostaly tuto příležitost.

Málaga je neskutečně krásné město, které nikdy nespí. Za poslední týden jsme měly mnoho možností ho probádat a navštívit i místní pláže, které jsme si zamilovaly.

Práce

Obě pracujeme v kanceláři, jedna z nás v daňové a druhá v pojišťovací. Věnujeme se pracím jako je například skenování, vyplňování faktur, chození na úřady atd.

Volný čas

Ve volném čase jsme zatím stihly navštívit pláž Malagueta a El Palo. Také jsme poznávaly místní kulturu v podobě ochutnávky tapas – nachos, croquettes. Společně jsme se vydaly na Caminito del Rey, hrad Gibralfaro a pevnost Alcazaba, ze kterých jsme si odnesly pěkné fotky a především vzpomínky.

 

Elen (3. B) a Adéla (3. C)

První dojmy

Lidé jsou tu velice milí, ochotní a pohodoví. Centrum města je velice rušné, obzvlášť v noci. Líbí se nám, že je tady spousta restaurací, ve kterých můžeme ochutnat místní kuchyni, včetně různých druhů tapas.

Práce

Elen: Pracuji v prodejně a půjčovně aut, kde pomáhám s evidencí objednávek. Posílám zprávy zákazníkům s žádostí o potřebné údaje k vyhotovení kupní smlouvy a eviduji poznámky zaměstnanců ze schůzek se zákazníky do Excelu.

Adéla: Pracuji v mezinárodní jazykové škole, která vyučuje španělský jazyk a nabízí i ubytování a různé aktivity pro studenty. Vypomáhám na recepci s administrativou, například vyplňuji a tisknu přihlášky studentů, hledám jejich potřebné informace v databázi a odesílám e-maily ostatním zaměstnancům firmy.

Volný čas

Nejčastěji chodíme na pláž Malagueta, která je poblíž centra, nebo se procházíme městem. Také jsme se byly podívat do nákupního centra El Corte Inglés.

 

Viktorie a Karolína (obě 3. C)

První dojmy

Španělsko je zatím úžasné. Opravdu se nám líbí jejich uvolněný životní styl a to, jak jsou lidé přátelští. Málagu jsme si zamilovaly. Město je krásné s mnoha historickými památkami a nádhernými plážemi. Také se nám moc líbí španělská kuchyně, hlavně tapas a paella. Celkově je to pro nás skvělá zkušenost a užíváme si každou chvíli!

Práce

Karolína: Jsem v organizaci Xior Student Housing na recepci. Pomáhám, s čím je potřeba, zatím jsem zapisovala do tabulek v Excelu, vytvářela týdenní menu v programu Canva, kontrolovala platby a předávám balíčky studentům.

Viktorie: Pracuji ve společnosti Seguros Occident. Jedná se o mezinárodní pojišťovací společnost. Pomáhám se skenováním, zakládáním do archivu a uspořádáváním dokumentů do složek.

Volný čas

Ve volném čase tady v Málaze trávíme hodně času venku. Chodíme na pláž, také rádi prozkoumáváme město, navštěvujeme historická místa jako Alcazabu nebo římské divadlo. Večer se scházíme s kamarády na náměstí nebo v kavárnách, kde zkoušíme různé španělské speciality. O víkendech jezdíme na výlety po okolí.

 

         

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.