Články

Účtování je baví

V polovině června se žákyně 3. ročníku (Eliška Hyklová, Aneta Daňková, Kristýna Urbánková ze třídy 3. D a Nikola Daňová, Johana Šošolíková, Kristýna Ponížilová ze třídy 3. C) zúčastnily v Brně základního kola celorepublikové soutěže z účetnictví Zaúčtuj To!


Soutěž byla organizována dvoukolovým systémem. 

V první části musely žákyně vypracovat v čase 60 minut případovou studii, která zahrnovala účetní případy z oblasti dlouhodobého majetku, zásob, krátkodobého finančního majetku, zúčtovacích vztahů, nákladů a výnosů. Vzhledem k časové náročnosti pracovala každá soutěžící samostatně na určité části tak, jak si sama určila. Naše družstva si v tomto kole vedla opravdu dobře, protože se umístila na 4. a 10. místě.

Na základě výsledků z této části postoupily jednotlivé týmy do semifinále, v němž prokazovaly své teoretické znalosti. Z celkového počtu 19 družstev postoupilo do semifinále jen 15. Tým ze třídy 3. C se nakonec probojoval až do finále, kde skončil na 5. místě.

Děkujeme žákyním za reprezentaci naší školy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.