Články

Dovezli jsme stříbro a bronz

Na celorepublikovou soutěž ZAV Ostrava!!! v psaní na klávesnici a v korektuře textu jsme se vydali na začátku června vlakem ze Zlína.


Po příjezdu do Ostravy jsme zasedli k počítačům a začali soutěžit nejprve v minutovkách, poté přišly na řadu korektury.

Další kolo této soutěže, které obsahovalo desetiminutové opisy, probíhalo následující den.

A jak to naše snažení dopadlo? Už v minutovkách se ukázalo, že žáci mají natrénováno a výkony budou velmi dobré. Sebastian Tomšík (1. A) v této disciplíně napsal 406 čistých úhozů za minutu. V korektuře textu všichni naši soutěžící zvládli udělat více než 80 korektur za deset minut. Adam Ovesný (1. D) byl nejpřesnější. V disciplíně, které se zúčastnilo 23 soutěžících, obsadil s výkonem 93 korektur 6. místo.

A závěrečný výsledek? Přivezli jsme si stříbro a bronz!

O krásné 3. místo se postaral Sebastián Tomšík (1. A), který první desetiminutový opis zvládl s výkonem 382 čistých úhozů za minutu. Vyrovnané výkony Sebastiana Tomšíka, Adama Ovesného a Lucie Hradilové (1. D) nám zajistily stříbro v družstvech. I žáci, kteří tvořili druhé družstvo ve složení Michal Fošnár, Anna Búbelová a Tereza Drgová (1. A), si vedli velmi dobře a obsadili v konkurenci 11 družstev z různých středních škol 5. místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.