Články

Vznikl Baťův studentský klub

Ve čtvrtek 26. března se v prostorách Baťovy vily uskutečnilo první setkání Baťova studentského klubu. Objasnění hlavní myšlenky BSK se v úvodu zhostil ředitel Nadace Tomáše Bati ing. Pavel Velev. Slovo si vzaly také studentky UTB, Nina a Anežka, díky jejichž iniciativě BSK vznikl.


Téma prvního setkání Baťova studentského klubu bylo velmi zajímavé. O tom, že dobrý nápad je polovina úspěchu, nás přesvědčil mladý podnikatel Martin Vítek, pocházející ze Zlína. Pro podnikání má nepochybně kvalitní základy, protože po odmaturování na zlínském Gymnáziu na Lesní čtvrti vystudoval bussiness na DePaul University v Chicagu.

Martin stojí za několika úspěšnými projekty, mezi které patří mimo jiné crowdfundingová stránka Fundchaser, která funguje na podobném principu jako celosvětově známý Kickstarter. Ve zkratce se jedná o získávání finančních prostředků na podporu projektů díky oslovení široké veřejnosti, a to hlavně přes internet.

Kromě toho, že nám ukázal své nejúspěšnější projekty, předal všem zúčastněným také velkou dávku motivace. Jedno z nejdůležitějších ponaučení, které si pro nás Martin nechal až na samotný konec besedy, bylo: „Neúspěch není zase tak špatný. Je to důležitá lekce, bez které se nedozvíte, co byste měli zlepšit a na čem byste měli zapracovat.“

Beseda se nesla v neformálním přátelském duchu a všech 36 zúčastněných ocenilo i pozornost v podobě malého občerstvení.

Další beseda s neméně zajímavým hostem se bude konat 23. 4. 2015 od 16:00 opět v prostorách vily Tomáše Bati. Tentokrát už za aktivní pomoci členů Studentské rady Obchodní akademie T. Bati.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.