Články

V Plymouth si každý přijde na své – rozhovor se studenty, kteří jsou na stáži v Anglii

Na otázky odpovídají Josef Fábík (JF), Michaela Sichálková (MS), Michal Kvapil (MK), Eva Mitášová (EM) a Zuzana Kořínková (ZK).


Jaká je vaše hostitelská rodina?

JF: Bydlení mám u příjemné paní, která se snaží neustále se mnou mluvit a pomoct mi tím zlepšit mou angličtinu.

MS: Moje hostitelská rodina je skvělá. Jídlo mi zde chutná.

MK: Ubytován jsem u velmi příjemného a přátelského pána, která se snaží neustále komunikovat nejen se mnou, ale i s mými polskými spolubydlícími.

ZK: S rodinou jsem spokojená, jsou moc milí a rádi s čímkoli pomůžou. Bydlím u architekta a polské učitelky architektury s pejskem. Týden je tu se mnou ještě jedna studentka z Francie.

A co vaše pracovní umístění?

MK: S průběhem pracovní stáže jsem zatím spokojen. V práci jde všechno bez problémů. První den jsem se seznámil se všemi pracovníky firmy a spíše sledoval z povzdálí, co a jak zde funguje. Druhý den jsem se již aktivně zapojil do práce. Mým úkolem je z velké části přijímání objednávek přes internetové stránky a plateb za ně. Následně chystání objednávek k odeslání už dělám jen málokdy.  Jelikož se společnost, ve které pracuji, nachází ve středu města, přesněji přímo v nákupním centru, nemám to do žádného obchodu daleko a to mě těší.

ZK: První den, co jsme přijeli, jsem se dozvěděla, že můj zaměstnavatel je týden na dovolené. V Tellus to vyřešili tak, že jsem týden chodila na hodiny angličtiny. Druhý den jsem tedy začala. Kolem byli mě vesměs Němci, Španělé a Italové. Podle testu jsme byli rozdělení do skupin. Já se dostala do skupiny, kde se mluvilo opravdu těžší angličtinou. Jsem ráda, že jsem mohla chodit na tyto lekce, protože jsem se tak naučila spoustu nových slovíček, od učitelů se dozvěděla něco o Plymouthu a od studentů zase o jejich zkušenostech a kultuře. Další týden nastupuji do práce, tak doufám, že to tam vše budu zvládat a využiji novou slovní zásobu.

MS: Když v práci něčemu nerozumím, ochotně mi vše vysvětlí. Pracuji ve firmě, která se nazývá "Unity Lets". Je to firma, která se zabývá pronajímáním bytů studentům. Všichni jsou tam hodní a já jim pomáhám s činnostmi ve Wordu a také hledám ve složkách a zapisuji různé věci.

JF: S pracovní stáží jsem velice spokojen. V práci jde všechno bez problémů, seznámil jsem se se všemi pracovníky firmy a po zaškolení se pustil do zpracovávání faktur.

EM: V práci jsou všichni milí a kamarádští. Pracuju v organizaci, která pomáhá lidem, kteří byli drogově závislí nebo měli problém s alkoholem a chtějí poradit. Je tu i pro lidi a zvláště děti, které se cítí samy. Byla jsem na prohlídce celého pozemku a byla jsem překvapena, že zde jsou koutky, jak pro malé děti, tak i pro teenagery a dospělé. Taky zde mají posilovnu, kde si může každý zacvičit. Z pozemku je krásný výhled na moře.

Jak byste popsali zdejší prostředí a svůj celkový dojem?

EM: Vlastně každý tady je milý a rád vám pomůže, i lidi na ulici, když se jich chcete zeptat na  cestu, vám rádi odpoví a nasměrují vás. To se mi na Anglii nejvíc líbí, jací tady ti lidi jsou.

JF: Ve městě je spousta historických budov, ale i nákupních center, takže si tu určitě každý přijde na své.

MS: V Anglii se mi opravdu moc líbí. Je tu krásná příroda, krásné moře i stavby. Lidé jsou tu velmi milí. Jediné, co mi tu trošku vadí, je zima – všude ( :-D ).

ZK: Ve volném čase se ráda procházím městem, zvláště historická část je nádherná. Lidé kolem jsou velice milí a usměvaví. O to se mi tady líbí víc, pokaždé mi taková atmosféra zvedne náladu.

 

výhled na moře

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.