Články

Noc s Beatles a Lipsko z mrakodrapu

Poslední víkend měsíční stáže v Německu probíhal v kulturním duchu. V sobotu se v Lipsku a v nedalekém městečku Halle konala muzejní noc. Vstupenky za 8 eur nám umožnily i veškerou dopravu zdarma.


Využily jsme této příležitosti a vydaly se vlakem do Halle, kde nás lákalo museum Beatles. Prohlédly jsme si spoustu fotek, různých dokumentů a předmětů ze slavné éry Beatles od jejich počátků až do konce. V jednom sále se promítaly videoklipy s největšími hity, tady bychom vydržely dlouho, ale  byl  čas  vrátit  se  do  Lipska.  Některé dívky-požárnice chtěly ještě navštívit hasičské museum, ale bohužel ho nenašly.

V neděli se tu běžel lipský maratón, ale nepřidaly jsme se, nemáme natrénováno. Šly jsme se místo toho podívat na hudební festival dětských a mládežnických souborů. Lipsko je totiž především městem hudby. Působili zde takoví mistři jako Richard Wagner, Robert Schumann a hlavně Johann Sebastian Bach. Na festivalu se ale hrála nejen vážná hudba, ale taky jazz a pop. Vystoupily tu i taneční soubory.

Odpoledne jsme pak ještě vyjely na lipský mrakodrap. Z terasy ve výšce 130 m jsme měly Lipsko jak na dlani. Celý kraj je rovný jako stůl. Už se těšíme na naše valašské kopečky!

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.