Články

Minutovky s rekordy

I letos jsme se 5. prosince zúčastnili mezinárodní soutěže ZAV 100 2023.


I letos jsme se 5. prosince zúčastnili mezinárodní soutěže ZAV 100 2023.

Naším úkolem bylo napsat 25 minutových opisů s penalizací 100 úhozů za chybu. A jak to dopadlo? Jsou výkony našich žáků srovnatelné s výkony soutěžících z celého světa? Můžeme říci, že ANO. Jak se dočtete dále, máme několik skvělých písařů.

Účastníci byli rozděleni do kategorií podle věku. Našich 26 studentů soutěžilo v kategorii žák 12–16 let a junior 17–20 let. Jejich výkony byly velmi přesvědčivé a najdete je v přiložených tabulkách.

Výkon Leony Chmelové ze třídy 4. B je úžasný. Podařilo se jí napsat 482,7 úhozů za minutu. Tímto výkonem si vybojovala v celkové konkurenci 55. místo na světě a 22. místo ve své kategorii. Výkon přes 400 čistých úhozů měl i Jan Hanuš ze třídy 4. B a Veronika Beňová ze třídy 3. C. Tito žáci soutěžili v kategorii junior. Daniel Rada ze třídy 2. C soutěžil v kategorii žák a vybojoval si 18. místě ve své kategorii s výkonem 399,1 úhozů za minutu.

Pochvalu si také zaslouží soutěžící z 1. ročníku, a to Hradilová Lucie (1. D) a Fošnár Michal (1. A), kterým se podařilo překonat hranici 200 úhozů za minutu.

Soutěže se zúčastnilo 1 350 soutěžících z celého světa. Nejlepší výkon letošní soutěže činí 909,9 úhozů za minutu, kterého dosáhl soutěžící z České republiky.

Poděkování za přípravu studentů na soutěž patří vyučujícím předmětu PEK.

 

Výsledková listina

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.