Články

Hamlet může zaujmout i mladé diváky

Se zájemci o divadlo jsme letos opět vyrazili do Prahy.


Přestože termín byl o pololetních prázdninách, opět se mezi studenty našla skupina nadšenců, kteří se rozhodli strávit své volno kulturou. 

Hlavním bodem bylo tentokrát ve Švandově divadle moderněji pojaté nastudování Hamleta od Williama Shakespeara. Kdo se bál klasiky, po pár minutách hltal každé gesto skvělých herců a s údivem sledoval neskutečně propracovanou scénu. Překvapení zažil i ten, kdo měl naopak obavu, že moderní pojetí klasické hry na jeviště nepatří. Protože jsme všichni byli svědky toho, že podstata Hamleta zůstala. Je zkrátka vidět, že nehraje roli, v jakých kostýmech se tato skvělá renesanční hra předvádí. Zajímavé pojetí a poctivé herecké výkony znamenají víc.

Protože jsme v Praze trávili dva dny, věnovali jsme se opět i dalším aktivitám. Vyrazili jsme na Petřín a poté z Pražského hradu obdivovali světla a střechy velkoměsta. V sobotu, po procházce Starým Městem, někteří zamířili na výstavy do Národního muzea.

A ve vlaku jsme dodrželi další tradici této akce, tj. hraní Krycích jmen. Díky tomu nás nerozhodilo čekání ani výluky na trati. Akce se tedy zdařila a my už se těšíme na další ročník. Divadlu zdar!

 

    

    

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.