Články

Chicas checas

Mezitím co naši spolužáci pracují v zemi, kde to znají, my jsme se vydaly za dobrodružstvím na Erasmus+ do Španělska! Pojďte se s námi podívat, jak to zatím zvládáme.


 

První dojmy

Je tu teplo! Počasí se tu pohybuje okolo 30 stupňů. Jediné štěstí je, že jsme hned u moře, takže vítr trochu zmírňuje to nesnesitelné vedro. 

Město je krásné. Přestože je všude moc lidí, především turistů, užíváme si památky a poznáváme kulturu. V Málaze jsme si už prošly hrad Alcazaba, pevnost Gibralfaro i pár podniků, kde jsme ochutnaly tapas.

 

Co je to „tapas”?

Je to podobné, jako když si u nás objednáte „něco k pivu”. Menší porce chuťovek jako např. olivy, krevety, chobotnice, krokety nebo nachos.

 

Jako doma

Bydlíme ve dvou rodinách a stěžovat si teda rozhodně nemůžeme. Obě naše náhradní maminky se o nás velmi pečlivě starají a dávají pozor, abychom byly pořád napapané. Už jen díky nim jsme měly možnost poznat španělskou kulturu a ochutnat typickou kuchyni. Cítíme se tu už jako doma, a to protože nás vždy vítají s otevřenou náručí.

 

Práce

Samozřejmě že jsme sem jely především kvůli praxím. Tak něco málo i o nich. Každá z nás dělá administrativní práci, avšak v jiných firmách. Dvě z nás pracují pro pojišťovací kancelář, ve které jim pro představu dali udělat prezentaci o firmě. Holky jsou kreativní, takže s touhle činností si pěkně vyhrály. Další spolužačka má dokonce odpolední směny na recepci. Ostatní se věnují spíše práci v kanceláři, jako je kopírování a vyplňování faktur.

 

Když nejsme v práci, tak…

Pláže! Skoro neustále chodíme na pláž. Přestože je tu teplo, moře je skoro vždy studené, ale v tomto počasí se to akorát hodí. Ale netrávíme čas pouze na plážích, o víkendech jezdíme na výlety.

 

Stezka smrti!

Caminito del Rey, přesně to jsme navštívily první víkend. Ale bát se už o nás nemusíte, stezka je zrenovovaná a naprosto bezpečná. Občas nám možná nebylo úplně příjemně, bylo to přeci jen vysoko, ale za ty nádherné výhledy to rozhodně stálo.

 

„Západ slunce“

Jak jinak trávit volný víkend než na pláži. Ale proč na pláž nezajet do krásného pobřežního města Nerja s krásným výhledem z „Balkonu Evropy“. Místní pláže byly díky útesům ideální pro pořízení fotografií. Večer jsme také měly možnost ochutnat typický španělský pokrm paella. Původně jsme si chtěly vychutnat západ slunce, ale bohužel nezapadalo tam, kde jsme si představovaly.

 

Palác a tapas zdarma

To byla Granada. Vydaly jsme se do původem arabského paláce Alhambra. Bloudily jsme v zahradách a obdivovaly menší nádvoří společně s velkolepou architekturou. Poté jsme se zašly osvěžit do místních podniků, kde ke každému pití, co jsme si objednaly, přišlo i tapas zdarma. Po menší procházce centrem Granady jsme si daly zmrzlinu a jely zpět domů.

 

Celebritu jsme nepotkaly...

Marbella je jedním z nejdražších měst v Andalusii. Nikoho nepřekvapí, že jsme sem zavítaly primárně kvůli plážím. Ale hlavní náplní výletu byla procházka po Puerto Banús, což je přístav plný jachet a značkových obchodů. Město je tak drahé, protože je velmi populární mezi celebritami. Bohužel se nám nepoštěstilo a nepotkaly jsme nikoho známého.

 

Loučení

V tuto chvíli se nám náš pobyt krátí a každý den s těžkým srdcem odpočítáváme své poslední dny v Málaze a snažíme se z nich vytěžit co nejvíc. Všechny si odvážíme mnoho pracovních zkušeností, ale hlavně krásných vzpomínek. Věříme, že si všechny poneseme Málagu v srdci do konce života. Už teď, když to píšeme, máme na slzy na krajíčku a můžeme Málagu všem jen doporučit.

    

         

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.