Články

Nezapomenutelné zážitky z vodáckého kurzu

Kde jen začít? V neděli 23. června jsme my prváci odjeli na „vodák“ do jižních Čech.


Cesta autobusem ubíhala docela rychle, protože se všichni už od začátku těšili na slibovaný McDonald‘ s. Ten první jsme sice k našemu zděšení minuli, ale v Českých Budějovicích jsme se slibovaného občerstvení dočkali. 

A pak vše začalo! Druhý den ráno jsme se seznámili se skvělými instruktory, kteří s námi měli po celé čtyři dny svatou trpělivost. Zpočátku jedna polovina z nás chtěla hned domů, ta druhá byla nadšená. Po suché přípravě jsme konečně vyrazili na vodu. Hned v úvodních kilometrech nás na Vltavě čekal první jez. Všechny lodě ho bravurně zvládly. Tedy až na jednu, která s vodou bojovala. Nakonec její posádka překonala sama sebe a z deseti splavů nezvládla jen čtyři. Ale i na klidné řece se vykoupali mnozí, dokonce i zdatní vodáci.

Další dny byly naplněné i spoustou zábavných aktivit. Ta pro největší odvážlivce spočívala v přebíhání špiček lodí srovnaných do jedné linie. Je třeba vyzdvihnout odvahu naší třídní učitelky, která i přes první neúspěch úkol zvládla skvěle. Také v kempu jsme si užili hodně zábavy.

S mnoha zážitky a novými zkušenostmi jsme se „bez ztrát na životech“ vrátili domů.

Chtěla bych za všechny třídy poděkovat učitelům, kteří kurz zorganizovali, jeli s námi a po celou dobu jak na vodě, tak na suchu se nám věnovali.

 

1. D         

1. B     1. A     1. C

1. D     1. C

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.